Вчера попладне пријавено е дека во Скопје во аптека лоцирана кај „Зелен пазар“, непознато лице со закана извршило разбојништво при што од касата одзело околу 8.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.