На видеото може да се види како крадецот чека момет кога ќе остане сам, па за помалку од една минута успева да ја наполни својата јакна со чоколади и тоа од оние од по 300 грама.

(видео – Засе.мк)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.