Две лица доцна синоќа извршиле разбојничка кражба во селото Сливник.

Додека сопственикот на куќата бил во Италија, а неговите четири ќерки во домот, крадците преку прозорецот влегле внатре.

Тие со пиштол и тврд предмет им се заканиле на женските лица и одзеле златен накит и часовник, по што побегнале, информираат од МВР.

Случајот во полицијата го пријавил братот на сопственикот на куќата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.