На социјалните мрежи се појавија снимки и фотографии од депонијата Русино близу Гостивар, на кои се гледаат мртовечки ковчези фрлени на ѓубриштето.

Едно лице откако ја забележал морбидната сцена се симнува до еден од сандаците, за да го отвори.Откако успева да го отвори дрвениот ковчег, внатре има уште еден лимен, кој се користи за заразените од Ковид-19, но и за авионски трнаспорт на починати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.