Вчера околу пладне на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром“ Скопје, при пасошка контрола било констатирано дека А.Т. (19) од Витина – Косово приложил туѓа патна исправа.

Лицето било приведено за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.