Вчера во 13.40 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, за влез во Република Македонија, по извршените гранични проверки на М.Б.(42) од Р.Косово, било констатирано дека се наоѓа во оперативните евиденции со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Германија.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.