Кумановец синоќа пријавил во полиција дека пронашол бомба во неговиот двор. Во СВР Куманово синоќа во 19.15 часот Т.В.(44) од Куманово пријавил дека во дворот од неговата куќа пронашол рачна бомба М-50 од Втората светска војна.

Стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување од Куманово ја отстранило бомбата од дворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.