Главниот град на државата е преплавен од кокаин, поради што неговата цена на уличниот пазар никогаш не била поевтина, велат за НетПрес полициски извори запознаени со овој дел од криминалното милје во Скопје.

Како што наведуваат изворите, истовремени со многу големото количество кокаин низ Скопје, се раширува и мрежата на дилери „на ситно“. А консументите на дрогата, поради никогаш пониската цена на овој наркотик диктирана од количините во оптек и која според соговорниците чини во моментов 50 евра за грам, веќе доаѓаат од сите слоеви на општеството, иако во минатата важаше како повластица за елитата.

Целиот текст на следниов линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.