Обвинетиот Горанче Ангеловски – Ќосето, кој денеска беше осуден на казна затвор од 12 години за настаните од 27 април, рече дека нема да бара да се брани од слобода, бидејќи во затвророт во Шуто Оризари му е добро и оти нема пари да се врати за Велес.

Супер ми е со другарчињата во Шутка и така немам пари да се вратам во Велес оти не сум крадел, рече со смеење Ќосето и додаде дека „нема други прашања“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.