Министерството за труд и социјална политика ќе направи вонреден инспекциски надзор во Агенцијата преку која била ангажирана дадилката кoја тепаше двегодишно дете во скопски Аеродром.

Инспекцискиот надзор ќе се направа за да се утврди дали Агенцијата ја почитувала Законската регулатива при ангажирање на дадилката и дали таа имала добиено лиценца.

Жената од Аеродром од вчера е во 30-дневен притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.