Вчера во 17.00 часот во СВР Тетово, И.И.(42) од Тетово пријавил дека во Тетово бил физички нападнат Е.П.(57) од Тетово, сопственичка на
станот каде живее тој под кирија. Според пријавеното, причина за нападот се должничко-доверителски односи.

Се работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе следи и соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.