Попладнево се случила сообраќајна несреќа на автопатот Тетово – Скопје, јавува репортерот на ТВ21.

Формирани се и километарски колони.

Засега не е познато дали има повредени лица или евентуално жртви.

Полиција е на терен и врши увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.