На 08.10.2020 полициски службеници од Полициската станица Кичево, врз основа судска наредба, извршиле претрес во домот на И.Ј.(47) од Кичево, при што пронашле и одзеле растенија канабис сатива засадени во саксии и шприцеви со црна течност.

По целосно документирање на настанот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.