Синоќа во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ бил донесен А.А.(22) од Скопје. Тој се повредил од струен удар при работа во угостителски објект на бул.„Партизански одреди’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.