Казнети се 125 пијани возачи во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот во спроведената засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија.

Од нив, информираат од МВР, 19 се на територија на СВР Битола, 18 на територија на СВР Штип…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.