Полицијата во текот на вчерашниот ден на териториратана на цела Македонија казнила 890 лица за неносење маска.

Од Министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со Ковид -19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.