Во текот на изминатото деноноќие (28/29.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 879 прекршоци.

Министерството за внатрепни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.