Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава полицијата изрекла прекршочни казни на 475 лица поради неносење лична заштита на лице.

МВР денеска соопшти дека во изминатото деноноќие на 392 лице им се издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација.

При контроли од полициските службеници не се евидентирани лица кои не ги почитувале овие мерки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.