На територија на државата во текот на вчерашниот ден биле санкционирани вкупно 330 возачи кои се движат со брзина поголема од дозволената.

Од нив, 33 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 171 возач ја пречекориле брзината во населено место, а 159 надвор од населено место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.