Во текот на изминатото деноноќие се регистрирани 283 прекршоци по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од ширење на корона вирусот, информираат од МВР.

Од Министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за справување со Ковид-19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.