Во текот на изминатото деноноќие(07/08.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, пооднос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 203 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваатмерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.