Вчера во 18.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ацо Шопов“, поради недоразбирање во сообраќајот, настанала физичка пресметка помеѓу М.М.(38) и Б.Д.(38), двајцата од Скопје, од една страна и Д.С.(28) и Д.Т.(26), двајцата од Скопје, од друга страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 3 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.