Четириесетгодишна кавадарчанка вчера пријавила во полиција дека 26-годишен ваташанец се обидел да изврши силување врз нејзината малолетна ќерка.

Како што попладнево информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.