Млад кавадарчанец е приведен откако нападнал полицајци. Според билтенот на МВР бил однесен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На ул.„Блажо Алексов“ во Кавадарци, на 27.02.2021 околу 01.30 часот полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода С.М.(27) од Кавадарци, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија – стои во билтенот на МВР

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.