Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга, поради повредите таа побарала медицинска помош во кавадаречката болница.

Случајот е пријавен во полиција, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.