Катица Јанева спроведена од домашен притвор на издржување казна затвор во затворот „Идризово“. Основниот суд во Гевгелија го издаде налогот со кој екс обвинителката на СЈО, Катица Јанева ќе ја издржува 7 годишната казна затвор.

Катица Јанева е осудена во предметот „Рекет“ за Злоупотреба на службената положба.

Вчера доцна попладне во Идризово беше однеен и Бојан Јовановски кој е осуден на 9 години за перење пари и рекетирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.