Неколку возила учествуваа во верижниот судир кој предмалку се случи пред зградата на Собранието во центарот на Скопје.

Полицијата врши увид, подоцна ќе се знаат повеќе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.