Вчера во село Марена, Кавадаречко, Р.С. (35) од Росоман, управувајќи камион-кипер, ги закачил жиците од далноводот, при што настанал електричен удар, а Р.С. починал на местото.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица Кавадарци.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.