Четириесет и петгодишниот Ф.М.(45) од с.Долно Тапеши, струшко, вчера бил приведен од битолската полиција откако се обидел да поткупи полициски службеници.

Управувајќи товарно возило со струшки регистарски таблички, тој бил сопрен од полициски службеници од СВР Битола, поради сторен сообраќаен прекршок, за што се обидел да им даде поткуп.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.