Teшка сообраќајна несреќа се случи вечерва на патот Прилеп-Битола по Тополчани.

Во сообраќајката се судриле автомобил марка ауди со ресенски регистарски ознаки и товарно возилo.

Неофицијално има две жртви.


Повеќе фотографии на Маркукуле.мк


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.