Се случи сообраќајна несреќа во близина на Охрид. Камион со странски регистарски таблички, што возел по влажниот коловоз, се преврте кај Охридскиот аеродром.

Првично нема информации за повредени лица.

Истрагата ќе ги уврди причините за несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.