Сведокот Васил Димишков рече дека се познава со Бојан Јовановски кога тој побарал да биде адвокат во Меѓународниот сојуз. Адвокатот Сашо Дуковски побара од Димишков да каже дали Бојан ја споменувал Катица Јанева во негово присиство или дали ги видел заедно, но тој негираше.

Русковска го запраша сведокот зошто Камчев го барал Димишков кога веќе имал тим од адвокати. На тоа Димишков рече дека на Камчев и на Кичеец им образложил какви се законските рокови.

Камчев сакал да излезе од притвор за славата Архангел Михаил, но јас им објаснив дека тоа е невозможно, објасни Димишков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.