Бојан Јовановски го праша сведокот Стојан Арсовски да ги опише неговите средби со Орце Камчев и дали го носел во неговиот дом. Тој рече дека неколкупати го носел во домот на бизнисменот па дури и дека му давал подароци.

Добив впечаток дека се многу блиски, го пречекуваше и го испраќаше до врата. Еднаш дури и му подари штафелај за сликање. Едвај го напикав во возилот, објасни Арсовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.