МВР информира дека вчера во 13:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Никола Карев“ настанал пожар во товарно возило – цистерна за бетон, со косовски регистарски ознаки, која во моментот била празна.

Пожарот бил изгаснат од возачот Б.А.(40) од Косово. Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.