На Фејсбук групата „Украдени точаци“ скопјанец сподели видео на кое се гледа како крадци крадат велосипед во 3 часот полноќ синоќа, до балкон на први кат во Ново Лисиче.

Три лица со капи на главите се обидуваат да си го сокријат лидето од камерите, качувајќи се на помошна скала успеваат да ги украдат велосипедите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.