Полициски службеници денеска привеле двајца штипјани, откако кај нив е пронајдена марихуана, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Утрово, во 03:00 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.Г.(20) и Ј.П.(21), двајцата од Штип, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана – посочуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.