Вчера во 16,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на булеварот „Илинден“ го лишиле од слобода Б.М.(40) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вчера во 13,45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на булеварот „Трета Македонска бригада“ лишиле од слобода две малолетни лица од Скопје на возраст од 17 години затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.