На автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот”, синоќа околу 19.00 часот при контрола на возилото „Фиат-Пунто” со велешки регистарски броеви управувано од 33-годишниот С.Б. од Велес полицијата пронајде ќесе со околу.

На автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот”, синоќа околу 19.00 часот при контрола на возилото „Фиат-Пунто” со велешки регистарски броеви управувано од 33-годишниот С.Б. од Велес полицијата пронајде кесе со околу 1,1 кг. марихуана.

Како што информираат од СВР Велес, по документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за стореното кривично дело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.