Јавниот обвинител на Македонија, Љубомир Јовески, денеска ќе ја одржи традиционалната новогодишна средба со јавните обвинители во земјата.

Во рамките на средбата, јавниот обвинител Јовески ќе има годишно обраќање пред обвинителите, во кое ќе се осврне на состојбите во Jавното обвинителство и на идните предизвици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.