По препорака на лекар поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекина штрајкот со глад по препорака на лекар, потврдуваат од Истражниот затвор во Шутка.

Според неофицијални информации лекарите го советувале Јанакиески да го прекине штрајкот, за да ја издржи терапјата која ја прима, по што екс министерот писмено ја известил Управата на затворот за својата одлука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.