Поранешниот министер Миле Јанакиески е позитивен на ковид-19 и денеска не се појави на судењето за „ТНТ“. Доколку до крајот на месецот не се одржи рочиште за овој случај, ќе поминат 90 дена од рочиште до рочиште, поради што случајот би почнал од почеток.

Пред една недела Јанакиески со полициска придружба, со оперирана нога, со патерици беше спроведен на судското рочиште за случајот „Топлик“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.