Актерката Јана Стојановска вели дека нејзината мајка, Силвија Стојановска, нема никаква врска со шверцот на дрога.

Се потресов кога слушнав дека мајка ми е приведена, но само кратко, зошто брзо е установено дека таа нема никаква врска со диловањето дрога. Таа е доведена во ова поради братот на нејзиниот соруг, кој е осомничен за шверц. Мојата мајка без причина ја нападнаа и приведоа, таа е невина, вели Стојановска за српска „Република“.

Додава и дека ова нема да ја наруши долгогодишната кариера на мајка ѝ.

Не знам дали нејзиниот сопруг има врска со ова, тоа истрагата ќе го покаже. Она што знам е дека мојата мајка нема никаква врска со криминал. Се чувме после сослушувањето, прво се потресла, но сега е добро. Одреден ѝ е куќен притвор, но после тоа ќе бараме да се брани од слобода, вели Јана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.