Утрово околу 03,00 часот во Полициска станица Центар, 56-годишен скопјанец пријавил дека на вечерта околу 21:30 часот во Скопје, неговата ќерка по претходен договор се сретнала со момчето со кое претходно била во љубовна врска. Момчето прво ја внело во патничко моторно возило „пасат“, па ѝ упатувал закани. На крај ја оставил на булеварот „Партизански Одреди“.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.