Вчера околу пладне во Полициската станица Центар, Н.Д. (64) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 07 часот на булеварот „Партизански Одреди“ била касната од куче – скитник во пределот на левата нога.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.