Полицајците и пожарникарите успеаја да го извлечат паднатото возило во реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај болницата „Систина“.

Станува збор за автомобил марка „поло“ кој утрово околу 8 часот бил забележан превртен во Вардар од страна на случаен минувач кој пријавил во полиција.

Засега нема информации како возилото завршило во реката ниту, пак, дали има повредени лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.