Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија казнети се 332 лица по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 332 прекршоци, информираат од министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите за справување со Ковид -19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.