Во скопската општина Карпош е изгубена жена, кај зградата „Елена Лука“, се алармира на социјалните мрежи.

Кротка е, културна, но конфузна е, збунета, и на прашања дава несоодветни, неврзани одговори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.