На 21.10.2021 во 22:48 часот во СВР Скопје било пријавено дека на влез во с.Бадар, скопско, настанал пожар во викенд куќа, во која подолго време никој не престојувал.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната бригада Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.