Семејна куќа изгорела во пожар кој вчера попладне избил во скопското село Огњанци информира МВР

„На 07.12.2021 околу 16:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Огњанци, скопско, настанал пожар во куќа сопственост на Н.Ј.(36).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.“ – велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.