Изгоре куќа во Центар, соопшти Противпожарната служба на Скопје. Пожарникарите два часа се бореле со пожарот кој избувнал на улицата „163“ меѓу 19.50  и 21.35 часот. Во гласнењето учествувале 3 возила и 8 пожарникари. Штетата е проценета на 120.000 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.